Bitexen nedir? Exen coin değer kazanır mı?

bitexen , exen nedir?
Bitexen

Bitexen , Türkiye merkezli İTÜKent’te kurulmuş ayrıca devlet destekli bir kripto para borsasıdır. Kripto para borsası olmasının yanında özel olarak geliştirdikleri bir Coin’e sahip bu şirket : Exen Coin. Arz talep dengesine göre satışı yapılan bu coin Bitexen tarafından satışa sunulmadı. Tamamen kullanıcıların oluşturduğu bu kripto para değerini ve gelişimini buna bağlı. Kullanıcılar oluşturdukları Exen’leri bu coinin değerleneceğini düşünen yatırımcılara satarak ” kendiliğinden ” piyasaya sürdü. Git gide değerlenen bu kripto para nedir ne değildir hadi bakalım.

Nedir bu Bitexen?

Bitexen İTÜ Teknokent’te kurulmuş ve faaliyetini burada sürdüren bir kripto para borsasıdır. Bu borsa sayılı Türk girişimlerinden biri olmasının yanı sıra Türkiye’nin ilk kripto parasını oluşturan şirket özelliğini taşıyor. Bitexen’e üye olarak almak istediğiniz kripto paraları buradan satın alabilir , ayrıca sahip olduğunuz kripto paraları ise buradan satabilirsiniz. Hem Türk lirası hem de Dolar ile alım – satım yapılabiliyor olması hem de birçok ülkede faal halde bulunmasından dolayı ülkemize pek çok faydası olacaktır. İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı Bitexen’in kayıtlı sermayesi 2.100.000 Türk Lirasıdır.

Nedir bu Exen?

Exen ise Bitexen şirketinin 2018 senesinde piyasaya sürdüğü kripto paradır. Piyasaya ilk çıktığında üye olan herkese 100 Exen hediye veren şirket günümüzde bu sayıyı bir hayli düşürdü. Bunun en büyük sebeplerinden biri hiç şüphesiz 1 Exen fiyatını 25 Lira civarına çıkmasıdır. Günümüzde üye olan herkese 5 Exen hediye veren bu şirket dilediğiniz zaman bu Exenleri bozdurup nakit olarak çekmenize olanak sağlıyor. Dilerseniz de Exenleri Bitcoin gibi büyük kripto paralara dönüştürmenize izin veriyor.

Neden bu kadar değerli?

Herkes Exen fiyatının neden bu kadar değerli olduğunu merak ediyor. Bunu merak edenler arasında siz de varsınız – ki – bu yazıyı okuyorsunuz. Exen fiyatını belirleyen en önemli etken arz – talep. Eğer bir şeyi pek çok kişi isterse o şey değer kazanır. Exen buna çok güzel bir örnek çünkü ilk çıktığında neredeyse bedava dağıtılan coin üretim sayısı düştükçe fiyatı 35 kuruş seviyelerine yükseldi. Günümüzde 3. aşamanın sonunda olan Exen 4. aşamayı tamamladığında tüm Exen üretimi duracak ve var olan coinler piyasadaki dönüşümü sağlayacak. 1 Exen’in 25 TL civarına çıkması üretimin azalması ve talebin artması ile doğrudan ilişkili.

Nasıl Exen kazanırım ?

Exen kazanmak için iki yol var ; birinci ve Bitexen borsasına girmek için gerekli şey olan üye olmak :). Üye olarak 5 adet Exen kazanabilir ve hemen bozdurarak 110 TL civarı parayı nakit olarak çekebilirsiniz. İkinci yol ise referans linkiniz ile üye toplamak. Yine bu yol ile de her üye başına 5 Exen kazanabilirsiniz.

İyi güzel de kim kime bedava para verir? Yani güvenli mi?

Üye olurken sizden kimlik bilgileriniz istiyor. Bu ben dahil pek çok insanı rahatsız edecektir ve başıma bir şey gelir mi diye düşüncelere dalacaktır. Deve kuşu gibi düşünceden düşünceye dalmaya hiç gerek yok. Çünkü bu kurum devlet destekli. Tüm kripto para borsalarında olduğu gibi bu borsa da kimlik bilgilerini ister. Nedenini şu yazımda anlatmıştım. Kripto paraların tutmasındaki en büyük neden hiçbir büyük şirketin aracı olmayışı ve güvenliktir. Eğer bir borsaya üye oluyorsanız borsa hem kendinin hem de diğer kullanıcıların güvenliğini sağlamak zorundadır. Yani fake ve dolandırıcı profilleri piyasadan uzak tutmak adına sizden kimlik bilgilerini ister, istemek zorundadır. Kim kime bedava para veriyor diyecek olursak kimse size bedava para vermiyor, siz coin’in yani Exen’in tanıtımını yapıyorsunuz. Bunun karşılığı olarak ise size bir ücret ödeniyor. Tabii bu ödeme Exen ile yapılıyor.

Nasıl üye olurum?

Bitexen’e üye olarak Exen kazanmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra ikametgah belgesi ile profilinizi doğrulamanız gerekmektedir. Bitexen’in istediği belgeleri yükledikten sonra 15 – 30 dakika arasında onay süresini beklemeniz gerekmektedir. Hesabınız onaylandıktan sonra Exen’ler otomatik olarak hesabınıza yüklenecektir. Exen’leri dilediğiniz gibi bozdurup BTC , Ethereum gibi kripto paraları satın alabilirsiniz. Ancak nakit olarak çekmek isterseniz banka hesabınızın doğrulanması adına kendi banka hesabınızdan 1 TL gibi bir ücret yatırmanız gerekmektedir. Yatırım yaptıktan sonra Exen’leri bozdurup tüm paranızı nakit olarak çekebilirsiniz.

Eğer üye olurken sizden kod isterse 13304260 kodunu girerek üye olun

Üyelik işlemleri bittikten ve ilk yatırımı yaptıktan sonra yaklaşık 115 TL olan tutarı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Çekim yaptıktan sonra sizden hiçbir ücret istemez veya her hangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Hatta çekim yaptıktan sonra CANLI DESTEK kısmından hesabınızın ve bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz.

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Bitexen ve Exen Coin’i anlatmaya çalıştım. Eğer emeğimin karşılığını almamı istiyorsanız yazımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir, arkadaşlarınıza önerebilirsiniz. Paran Burada sizi seviyor. Bol kazançlar!

Paran Burada

11 yıldır bloglar ile ilgilenen ama hâlâ amatör. Paran Burada'nın kurucusu , tek sahibi ve tek yazarı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir