Evde yapılacak işler : el işi ürün satma !

Siz de internet üzerinden para kazanmak isteyen aynı zamanda fiziki işleri yapmaktan gocunmayacak biriyseniz bu yazı tam size göre. Çünkü bu yazımda hobi olarak yaptığınız el işlerinizi nasıl internet üzerinden gelire çevireceğinizi anlatacağım. Ben el işi ürün satma konusunu anlatmak için bir platform üzerinde odaklanacağım ama siz isterseniz daha farklı platformları da kullanabilirsiniz. El işi ürünlerinizi gelire dönüştüreceğiniz site : Etsy . Etsy yaptığınız oyuncak bebekten tutun da kara kalem çalışmalarınıza oradan kendi tasarladığınız davetiyelere kadar satabildiğiniz büyük bir pazardır. Lafı fazla uzatmadan Etsy nedir ne değildir anlatmaya başlayayım.

Nedir bu Etsy?

Etsy el yapımı eşyaları ve bu eşyaları yapmak için gerekli malzemeleri alabileceğiniz ve satabileceğiniz bir pazardır. Bu pazarın şüphesiz en büyük artısı bu piyasaya öncülük etmesi ve kurulduğu andan bu yana satıcı ve müşteriye her türlü kolaylığı sağlamasıdır. Siteye girer girmez oldukça basit ama etkili bir tema ile karşılaşıyorsunuz. Yanı sıra almak istediğiniz ürünün gönderimi bedeli fiyatın hemen altında yazıyor ve hesabınızı kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Satıcılar için ise oldukça makul bir fiyat ve düşük bir kâr payına satış yapma olanağı sunuyor. El işi ürünlerinizi satmak istemeseniz bile girdiğinize pişman olmayacağınız bir site, en azından Etsy dünyasına girmenizi tavsiye ediyorum.

Etsy’de nasıl satış yaparım?

El işi ürün satma denince akla gelen ilk site olan Etsy’de ürün satmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle Etsy sitesinden bir üyelik oluşturun. Ardından profil kısmından kendi pazarınız oluşturun ve ürünlerinizi ekleyin. İşte bu kadar artık siz de Etsy’de ürün satarak gelir elde eden yüzbinlerden birisiniz.

Etsy’de satış yapma şartları nelerdir?

Etsy’de satış yapmak için gereken şartlar oldukça basittir. Sözleşme ve satış politikasını konu dışı bırakarak 3 önemeli şartı sizlere şöyle anlatabilirim :

Etsy satış yapma şartları ;

 1. Etsy’e ürün ekleme :

  Etsy’e ürün eklemek için ürün başı $0.40 – yaklaşık 4 lira – ödeme yapmanız gerekmektedir.

 2. Ürün detayları girme :

  Ürünün detaylarını , fotoğraflarını , ücretini ve gönderim bedelini girmeniz gereken kısım.

 3. Satış yapma

  Bu adımda sizin yapabileceğiniz bir şey yok dilerseniz pazarınızın linkini sosyal medyada paylaşarak müşteri toplayabilirsiniz. Yapılan her satıştan Etsy %4 pay alır.

 4. Para çekme

  Bu kısımda ürünlerinizden kazandığınız parayı çekebilirsiniz .

Etsy’de ürün satmak işte bu kadar kolay siz de el işi emeğiniz satma ve bundan gelir elde etmek isteyenlerdenseniz bu platformu kullanarak aylık binlerce lira gelir elde etmeniz mümkün.

Bu yazımda değerli takipçilerim el işi ürünlerinizi satarak para kazanma hakkında bilgiler sunmaya çalıştım. Edindiğim bilgiler ve yaptığım araştırmalar ile kısa bir rehber hazırladım. Eğer emeğimin karşılığını vermek istiyorsanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sesimi duyurmama yardımcı olmuş olursunuz. Ayrıca Konuşarak Para Kazanma adlı yazımı okumayı unutmayın.. Bol kazançlar!
Paran Burada

11 yıldır bloglar ile ilgilenen ama hâlâ amatör. Paran Burada'nın kurucusu , tek sahibi ve tek yazarı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir