İnstagram ‘dan Para Kazanmak : Yeni özellik duyuruldu!

instagram para kazanma
İnstagram Para Kazanma 2020

İnstagram şüphesiz dünyanın en popüler sosyal medya platformu. Karantina boyunca evinde sıkılan insanların evdeki stresten, gürültüden veya ailelerinden kaçmak isteyerek sosyal medya ve sanal alemde yaşamaya başlaması en çok sosyal medya sitelerinin işine geldi desek yanlış olmaz. Ününe ün kârına kâr katan şirketlerin başında ise İnstagram geliyor. İnstagram’ın yaptığı duyuruya göre Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birkaç ülkede içerik üreterek para kazanmanıza imkan sunan özelliğini denemeye hazırlanıyor. İnstagram ‘dan para kazanmak için can atan biri iseniz yazımızın devamını okumanızda fayda var.

Kısa Kes : İnstagram nedir?

2010 senesinde basit bir fotoğraf çekme ve bu fotoğraflara efekt ekleme özelliği sunan mobil uygulama olarak hayatımıza giren İnstagram bu fotoğrafları Facebook gibi sosyal medya platformlarına da yüklememize olanak sağlıyordu. Daha sonraları kendini gitgide geliştiren İnstagram çektiğimiz fotoğrafları uygulama üzerinden paylaşmamıza olanak sağlayan bir platform kurdu. Kurulan bu platform üzerinden sadece fotoğraf paylaşımı yapabilmemiz kullanıcıları daha fazla cezbetmiş olacak ki iki sene gibi kısa bir sürede 30 milyon kullanıcıya ulaştı. Daha sonra Facebook’un dikkatini çeken bu platform 2012 senesinde 1 Milyar dolar gibi ciddi bir rakamla satın alındı. Satın alındığında 30 Milyon kullanıcısı olan İnstagram Facebook kitlesi tarafından da kullanılmaya başlandı. Satıştan altı sene sonra 2018 yılında İnstagram 1 Milyar kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu. Günümüzde çok popüler olan bu uygulama şu aralar ciddi bir gelir kapısı haline döndü.

Yeni özellik ile İnstagram’dan nasıl gelir elde ederim?

Youtube’a benzer olarak kurulan ama bir türlü istenen ilgiyi görmeyen IGTV’nin içerik üreticileri çok sevinecek. IGTV üreticileri için geliştirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar içeriklerinde reklam yayınlayarak para kazanabilecekleri gibi Youtube benzeri kullanıcı rozetleri satarak da para kazanabilecekler. Rozet’ler kullanıcılara yorum yaptığınızda isminizin yanında görünecek. Ayrıca reklamların maksimum 15 saniye uzunluğunda olacağını belirtmiş olalım. Reklamları yerleştirmek için nasıl bir yol izleyeceklerini bilmesek de Adsense ile ortak çalışmalarının her iki platform için de kârlı bir anlaşma olacağını düşünüyorum. Instagram para kazanmak hiç olmadığı kadar kolay olacaktır.

Henüz detayları paylaşılmayan İnstagram para kazanma konusunu sizlere duyurmak istedim. Bilgiler kesinleştikçe detayları sizinle paylaşmaya devam edeceğim. Eğer emeğimin karşılığı olarak yazıyı sosyal medya platformlarında paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz. Hala okumadıysanız Youtube’dan Para kazanma adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Kaynakça : https://influencermarketinghub.com/igtv-ads/

Paran Burada

11 yıldır bloglar ile ilgilenen ama hâlâ amatör. Paran Burada'nın kurucusu , tek sahibi ve tek yazarı.

You may also like...

1 Response

  1. Kent243768 dedi ki:

    Uygulamadan çok çeşitli şekillerde kazanç elde eden insanlar vardı, belli ki bu kişilere de yenileri eklenecek. Güzel bir yenilik olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir