Link Kısaltma ile Para Kazan 2020

Link Kısalt Para kazan 2020

Link kısaltarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İnternet sektörünün her geçen gün daha da büyüdüğü, günümüz vebası Covid-19 ‘un olumlu etkilediği tek sektör olan internet üzerinde bize yol göstericiliği yapan linkleri kısaltarak para kazanmak oldukça basit. Üstelik link kısaltma işlemini internet evrenindeki tüm linklere uygulayabilir, kısalttığınız linklerden tıklama başı sabit ücret alabilirsiniz. Sıfır sermaye ile başlayacağınız bu işte ciddi paralar kazanamasanız da aylık belli bir ek gelir elde etmeniz mümkün.

Link nedir?

Günümüzde internet sitelerinin altın anahtarı olan linkler sayesinde tek tık ile siteler arasında veya site içinde oldukça basit bir şekilde gezinti yapabiliyoruz. Link kavramını bilmeyen takipçilerimiz için kısaca açıklamak gerekirse link; dokunma veya tıklama atraksiyonları ile bir dokuman, bir site veya bir kaynağa kaynağa yönlendiren referanslardır. Basit tanımı ile bağlantı anlamına geliyor. Örnek vermek gerekir ise paranburada.com bir linktir.

Link kısaltma nedir?

Günümüzde domainlerin uzaması ve sayfa içeriklerinin site linklerinin sonuna eklenmesi durumu nedeni ile linkler oldukça uzun durumda. Link kısaltma ise bu uzun linklerin kısa formlarına dönüştürülmesidir. Linkleri kısaltmak içinse bilgisayar ya da telefon uygulamasına ihtiyacımız yok. Basit bir internet sitesi ile linkleri kısaltabiliyoruz.

Link kısaltmak kolay da nasıl para kazanacağız?

Tabii ki kısalttığımız linkteki reklamlarla. Link kısaltmayı anladık da linklere reklamı nasıl ekleyeceğiz gibi sorular aklınızda canlanabilir. Bunun için endişelenmenize hiç gerek yok çünkü reklamı linki kısalttığımız site ekleyecek.

Link kısaltarak para kazanmaktaki mantık ne?

Link kısaltmadaki mantık reklamlar. Hiç sosyal medyada dolaşırken dikkatinizi çeken bir linke denk geldiniz mi? Ulan (!) bu neymiş diye tıkladıktan sonra sizi reklam dolu bir sayfaya yönlendiren ve reklamı geç butonuna basmanız için direktif bir veren bir linke. Cevabınız evet ise birisi sizin üstünüzden para kazanmış demektir ( sizin sayenizde daha doğru olur ). Link kısaltmadaki temel mantık bu , reklam verenler link kısaltma sitelerine reklam verir link kısaltma servisleri de kullanıcıların kısalttığı linklere reklamları yerleştirir. Reklam kazancını ise link kısaltan kullanıcıları ile paylaşır. WIN – WIN durumu.

Link kısaltmaya nasıl başlayacağım?

Öncelikle bir topluluk oluşturmanız gerekiyor. Bu twitter takipçileriniz , whatsapp grubunuzdaki arkadaşlarınız veya telegram grubunuzdaki insanlar olabilir. Link kısaltarak para kazanma işleminde topluluk oldukça önemlidir çünkü link kısaltma servisleri tıklama başı ödeme yaparlar bu da demek oluyor ki ne kadar çok tık o kadar çok para , ne kadar çok etkileşim o kadar çok tık. Ardından herhangi bir link kısaltma servisine üye olacaksınız. Google’da kısa bir araştırma yaparak bu platformlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra e-postanıza gelen doğrulama maili ile kaydınızı doğrulamanız gerekmektedir. Eğer servis sizden adres, telefon numarası vb. kişisel bilgilerinizi isterse o servis ile alakalı yapılmış yorumları Google aracılığı ile araştırdıktan sonra güvenirseniz verin.

Hiçbir link kısaltma servisi sizden para istemez. İsteyen olursa ondan uzak durun!

Link kısaltarak ne kadar gelir elde ederim?

Link kısaltma servisleri yaklaşık olarak 1000 tekil tıklamaya 18 – 30 lira arası ödeme yaparlar. Bir kişi aynı linke birden fazla tıklarsa sadece ilk tıkladığı size gelir olarak döner. Ondan sonra isterse bir milyon kere aynı linke ( farklı linklerinize tıklarsa o kişiden üzerinden yine para kazanabilirsiniz ) tıklasın size bir fayda sağlamaz. Yani tek bir linke 1000 adet kullanıcı yönlendirebilirseniz 30 lira kazanabilirsiniz. Günde 5 farklı link kısaltıp her linke 200 kişi yönlendirirseniz ve bunu bir ay boyunca her gün yaparsanız , ki bunun 4 5 katını bile yapabilirsiniz, aylık link kısaltma geliriniz 900 lira olacak.

Link kısaltma tüyoları *

  • Link kısaltma işlemine başlamadan önce twitter hesabı oluşturun ve takipçi kasın
  • İnsanların ilgi duyduğu içerikleri paylaşın bu +18 içerikten dizi ve film hatta apk oyun paylaşımına kadar her şey olabilir.
  • Kısaltacağınız linkler sizin olmak zorunda değil, mesela paranburada.com üzerinden herhangi bir para kazanma yazısının linkini kısaltarak takipçileriniz ile paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bu telif konusunda size sıkıntı çıkarmaz.
  • Belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra ortaya hayranlarınız çıkmaya başlayacaktır. Mesela film paylaşımı yapıyorsanız şu filmi paylaş diyeceklerdir hayranlarınızı dinleyin ve onlara önem verin. Bu tıklamalarda olumlu geri dönüş yaratacaktır.
  • Hayranlarınız beklediğinizden fazla mı arttı? Hemen bir telegram grubu kurun ve kısalttığınız linkleri orada da paylaşın.
  • Link kısaltmaya ilk başladığınızda beklediğiniz kadar para kazanamayabilirsiniz, pes etmeyin ve durmadan devam edin.
  • Linklerinizi yalnızca takipçileriniz ile değil yakın çevreniz ile de paylaşın. Hatta sosyal biriyseniz ve çevrenizde 200 kişi varsa günde 5 link kısaltımı yapın ve bu kişilerden linklere tıklamalarını isteyin.
  • Mümkünse bu işe tek başınıza başlamayın .
  • Tek hesapla sınırlı kalmayın. Kasabildiğiniz kadar sosyal medya hesabı kasın ve bu hesaplarda linkleri kademeli olarak paylaşın.

Link kısaltarak para kazanma işlemi uzun soluklu bir iştir. İlk zamanlarda kazandığınız paralar sizi tatmin etmeyebilir. Pes etmeden takipçi sayınızı arttırmaya ve kısalttığınız link sayısını arttırmaya bakın. Link kısaltmak garanti bir gelir kapısı değildir, bu işi yaparak yalnızca ek gelir elde edebilirsiniz. Tüm hayatınızı buna adayarak yaşamayı hayal etmeyin.

Sizin için derlediğim link kısaltma yazısını beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bana destek olabilirsiniz. Ayrıca Youtube Telifsiz İçerik ile video çekmeden para kazanma konulu yazımı da okuyabilirsiniz.

Paran Burada

11 yıldır bloglar ile ilgilenen ama hâlâ amatör. Paran Burada'nın kurucusu , tek sahibi ve tek yazarı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir