Twitter’da Reklam Alarak Para Kazanma Klavuzu

Twitter fenomeni misiniz? Peki , kitlenize reklam yapmak isteyen şirketler varsa ve bu şirketler ciddi paralar ödemeye hazırsa? Son zamanlarda sosyal medya devi Facebook’un liderliğini hataları ile kaybetmeye başlaması insanları diğer sosyal medya sitelerine yönlendirdi. Hiç şüphesiz bunlardan bir tanesi Twitter. Böyle olunca reklam yapmak isteyen şirketler profesyonel ajanslar yerine daha samimi buldukları için twitter fenomenlerine baş vurmaya başladılar. Bu sektör o kadar büyüdü ki artık milletvekilleri , belediye başkanları hatta hükümetin kendisi bile twitter fenomenlerine ciddi paralar ödeyerek reklam yaptırmaya başladı. Nasıl reklam yapılır? Haddi reklam yapmak tamam da reklamı nerden bulacağız? Sorularınızın tamamını paranburada.com olarak yazımızın devamında cevaplayacağız.

Nasıl Reklam Yapılır?

Twitter’da reklam yaparak para kazanmak için tek yapmanız gereken twit atmak. Bu twitler genelde reklam vereni öven ve yine reklam veren tarafından paylaşılmasını istenen fotoğraflar ile süslenir , olabildiğince samimi şekilde twit atılır.

Reklamı nereden ve kimden alacağım?

Reklam veren insanlar ve şirketler size ulaşmaz. Sizin onlara yazmanızı beklerler belirli bir incelemenin ardından reklam için uygun olduğunuzu keşfederlerse size geri dönüş sağlarlar. Reklama ; illegal bahis şirketler ( sektörün %50’sinden fazla bir alanı işgal ediyorlar ) , yeni ürün çıkaran şirketler , yeni mağaza ya da bayii açan şirketler başvuruyor. Yani hedefinizde daima bunları alın ve piyasayı yakından takip edin.

Şirketlere nasıl ulaşacağım?

Bu soruyu gözünüzde çok büyüttüğünüzü düşünüyorum. Ne olursa olsun para kazanma şansınız varken bu yoldan dönmeyin. Şirketlere reklam verenlere nasıl ulaşacağım sorunuza yanıt verecek olursak e-mail ile. Sadece reklam verme potansiyeli olan şirket ve isimlere mail atacağız ve internetin bize sunmuş olduğu yollardan para kazanacağız. Geri dönüş yaparlar mı? Yaparlarsa ne diyeceğim? Ne kadar fiyat vermeliyim? Gibi soruları gözünüzde büyütmeyin. Her şeyi akışına bırakın. Unutmayın başarılı olmamanız için karşınıza çıkacak bir engel yok. Spor sayfam için nasıl reklam teklifi yaptığımı SS olarak aşağıya bırakıyorum.

Spor sayfam için reklam anlaşması konuşması

Hepsi iyi hoş da ne kadar kazanırım?

Ne kadar kazanacağınızı reklam veren şirketin büyüklüğü belirler ama küçük bir örnek verecek olursak. Sahip olduğum ve spor paylaşımları yaptığım 7k’dan fazla takipçisi olan hesabımdan reklam paylaşımı yapmak için twit başına 70 lira ücret alıyordum. Aylık anlaştığımda ise bu 1500 lira oluyordu. Çok uçuk değil mi? Ayda sadece 50 twitle 1500 lira kazanıyordum.

DİPNOT : Eğer fenomenlerden oluşan bir arkadaş grubunuz var ise birlikte reklam organizasyonu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz reklam grubundaki hesapların toplam takipçi sayılarını ve twitter analiz sayfasından kontrol ederek son 21 günde toplam kaç kişiye ulaştığınızı toplayarak reklam verenlere özel olarak belirtin. Reklam verenler gruplara daha fazla para ayırır bu da sizin ve arkadaşlarınız için daha fazla para kazanma anlamına geliyor.

Twitter reklam eko sistemi gitgide büyüyor. Hali ile piyasanın para hacmi de artıyor . Takip ettiğiniz yüzbinlerce takipçisi olan hesapların illegal web sitesi retweet ettiğini görmüşsünüzdür. Bu retweetler için çok büyük paralar ödeniyor ve ben paranburada.com takipçilerinin de bu paralardan pay almasını istiyorum. Yapmanız gereken şeyleri kısaca açıkladım aklınızda kalan soru ve isteklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Bol Kazançlar..

Paran Burada

11 yıldır bloglar ile ilgilenen ama hâlâ amatör. Paran Burada'nın kurucusu , tek sahibi ve tek yazarı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir